Darbs augstumā - uzticamas drošības sistēmas un aizsardzības līdzekļi darba veikšanai

Darbs augstumā, kā zināms, ir viena no bīstamākajām profesionālajām jomām, kurā ik gadu nākas saskarties ar virkni nelaimes gadījumu, diemžēl, arī ar letālu iznākumu. Mūsdienās tehniskais progress, bez šaubām, dominē, atstājot roku darbu daudzās jomās tālu pagātnē. Tomēr pat vislabākais aprīkojums nevar aizvietot cilvēku, kas veic savus darba pienākumus, atrodoties augstumā. Tieši tāpēc ikvienam uzņēmumam, kas darbojas šādā sfērā, ļoti stingri jārūpējas par savu darbinieku veselību un drošību, nodrošinot viņiem gan individuālos aizsardzības līdzekļus, gan kolektīvās drošības sistēmas, kas speciāli izstrādātas darbinieku dzīvības un veselības risku novēršanai un minimizēšanai.

Mūsu plašajā piedāvājumā ir pārbaudītas un uzticamas visa veida kolektīvās drošības sistēmas darbam augstumā. Pateicoties sadarbībai ar vairāk nekā 10 ražotājiem un ekskluzīvajiem pārstāvjiem Baltijas reģionā, ikvienam klientam varam nodrošināt darba specifikai un apstākļiem atbilstošu ekipējumu, lai pārvietošanās augstumā būtu vienlaikus gan ērta, gan dzīvībai droša.

Drošības sistēmu individuālā pielāgojamība

„JP Solutions” drošības sistēmas darbam augstumā ietver dažādus risinājumus, neaprobežojoties tikai ar konkrēta pārstāvētā ražotāja standarta izstrādājumiem. Lai nodrošinātu klientam tikai to labāko, produkti, kas paredzēti darbam augstumā, nepieciešamības gadījumā, var tikt modificēti, apvienojot tajos vairāku ražotāju izstrādātos risinājumus, jo katrs klients un arīdzan katrs objekts, kur tiek veikts darbs augstumā, ir individuāls. 

Ir četru veidu drošības sistēmas

(kas novērš kritiena un nopietnu traumu risku, strādājot augstumā):

1. Vertikālās drošības līnijas

Vertikālās drošības līnijas pasargā darbinieku no nokrišanas iespējamības, kāpšanas uz augšu vai lejā, laikā, piemēram, kāpjot telekomunikāciju tornī vai uz ēkas jumta.

2. Horizontālās drošības līnijas

Horizontālās drošības līnijas mēdz būt trīs pamata veidu:

  • pirmais tips ir ierastās - uz jumta esošās - trošu vai sliežu sistēmas, kas paredzētas kritiena apturēšanai, ja gadās uz jumta paslīdēt vai pārkrist pāri malai, kad tiek veikts darbs augstumā,
  • otrais tips pārsvarā ir sliežu sistēmas, ko izmanto kopā ar SRL bloku, darbam uz kravas, piemēram dzelzceļa iekraušanas punktā. Lai uzkāptu uz vagona, virs tā tiek uzstādīta drošības sliede, pa kuru pārvietojas kariete. Pie karietes pievienots SRL bloks, kuru pievieno pie darbu veicošās personas. Kritiena gadījumā drošības sistēma to apturēs un cilvēks paliks karājoties,
  • trešais veids ir industriālajam alpīnismam paredzēta horizontalā sliede, pa kuru alpīnists var slidināties pa griestiem vai apkārt ēkai. To izmanto vietās, kur ir liels darba vietas perimetrs regulāriem darbiem, bet piekļuve ir tikai, piemēram, vienā ēkas punktā. Alpīnists pievienojas pie karietēm, kas slīd pa sliedi, un tādā veidā nogādā sevi vajadzīgajā punktā. Šāda tipa sliedes izmanto arī stāviem jumtiem, kurus ikdienā apkalpo, piemēram, tīrot sniegu.

3. Enkura punkti

Enkura punktu drošības sistēmas var tikt izmantotas gandrīz jebkurā gadījumā, kad  darbs tiek veikts augstumā: uz jumtiem, pārsedzēm, griestiem, karnīzēm vai torņiem. Enkura punkti arī ir divu veidu: kritienu apturoši un tādi, kas paredzēti kā dinamiskai, tā arī statiskai slodzei. Tie var tikt izmantoti gan uz plakaniem jumtiem kritiena apturēšanai vai darba vietas pozicionēšanai, gan uz slīpiem jumtiem vai vertikālām konstrukcijām (paredzēti statiskai slodzei jeb industriālajiem alpīnistiem). Arī iekārtā stāvoklī var pārvietoties pa enkura punktiem - tā ir normāla prakse industriālajiem alpīnistiem. 

Enkura punktus kā drošības sistēmu varam definēt, ja tie ved no punkta A uz punktu B, vienkārši atšķirībā no troses vai sliedes pārvietojoties nāksies visu laiku pārvietot savu drošināšanu.

4. Pasīvās sistēmas

Pasīvās drošības sistēmas ir jumta margas, ierobežoti jumta celiņi, tīkli, kas ierobežo mūsu darba vietu, vai ķērēj tīkli, respektīvi tās drošības sistēmas, kas ierobežo mūsu darba vietu vai glābj no kritiena, bet ar kurām mums nav patstāvīga savienojuma ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.

Risinājumi var būt ļoti dažādi

Mēs sadarbojamies ar vairākiem ražotājiem, lai piedāvātu nevis tādu risinājumu, kādu spējam (aprobežojoties ar pārstāvētā konkrētā ražotāja standarta izstrādājumiem), bet lai piedāvātu jums nepieciešamo risinājumu labākajā izpildījumā, un nepieciešamības gadījumā projektā iestrādājam divus, trīs vai piecus dažādu ražotāju risinājumus, jo katrs klients un katrs objekts ir individuāls.